شماره 5 - زنبور
_

فواید Prody 400 درتهیه

کیک گرده ویژه تخم ریزی ملکه

 

خوزستان – دزفول – منطقه سنجر

زنبوردار:
– مصطفی رضایی

به نام خدا . من مصطفی رضایی هستم . زنبوردار و آماده کننده کیک گرده . امروز 19 بهمن 1400 ما در حال آماده سازی کیک گرده برای همکاران عزیز آقای منعمی از شهرستان دزفول و آقای حسین رضاپور زنبوردار ارومیه ای هستیم. ترکیبات کیک گرده ما شامل پودر شکر ، عسل ، گرده گل و سرکه سیب است . در این بین ما معمولا از مکملهایی نیز استفاده می کنیم .امسال با prody 400 آشنا شدیم که برای نوزما خیلی خیلی عالی است .انواع ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را دارد . برای تخم ریزی ملکه فوق العاده است . دوستانی که کندوهای آنها روی کلزا هستند حتما استفاده کنند چون هضم فیبر را برای زنبور بسیار تسهیل خواهد کرد.

شماره 4 - زنبور
_

استارت تخم ریزی کارنیکا در

کندوی ضعیف بدلیل طولانی

شدن سرما در منطقه گرمسیری

 

خوزستان – دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول – هانگارد

زنبوردار:
– جعفر صباغ شبستری

سلام . من جعفر صباغ شبستری هستم . امسال زنبورها را به دزفول آوردم . متاسفانه بدلیل اینکه زمستان امسال طولانی شد گرده گل دیر به منطقه استقرار ما آمد و زنبورها خیلی ضعیف شدند. اوایل بهمن ماه ، از محصول prody 400 استفاده کردم .تخم ریزی را خیلی افزایش داده و زنبورها بسیار خوب کار می کنند. بلحاظ آثار مواد معدنی موجود در محصول باید در آینده وضعیت را بررسی کنیم. اما به طور کلی برای بار اول بسیار راضی بوده ام .

شماره 3 - زنبور
_

استارت تخم ریزی ملکه کندوی

ضعیف واقع در منطقه گرمسیری

 

خوزستان – دزفول – روستای زاویه

زنبوردار:
– اسماعیل معتقدی

سلام و عرض ادب . من اسماعیل معتقدی هستم زنبوردار . اینجا منطقه روستای زاویه واقع در شهرستان دزفول است . ما از محصول پری بیوتیک prody 400 استفاده کرده ایم . با توجه به اینکه الان در اوایل بهمن ماه همچنان هوا بسیار سرد است و اینکه زنبورهای ما بخاطر تغذیه از درخت کنار ضعیف هستند استفاده از محصول تاثیر فوق العاده ای در استارت بهاره داشته است و تخم برشته یا شفیره قابل توجهی را روی قابها مشاهده می کنیم .

شماره 2 - نشخوارکنندگان
_

درمان حمایتی اسهال تغذیه ای

در بره ها توسط prody

 

مجموعه کشاورزی – دامداری شهدای کیانی

کارشناس:
– مسعود پاینده مهر
مسئول فنی دامداری

در مجموعه شهدای کیانی، حدود 1 سال است که از محصول prody استفاده می کنیم. بره ها در دوره مصرف خوراک خشک عموما به اسهال تغذیه ای دچار می شوند. راههای زیادی را برای حل مشکل در نظر گرفته بودیم که کارساز نبودند.تا اینکه  prody را در کنستانتره مخلوط کردیم و به عنوان starter به بره ها دادیم تا حد بسیار زیادی مشکل اسهال بره ها رفع شد.

شماره 1 - طیور
_

کاهش تلفات و مصرف

آنتی بیوتیک در واحد پرورش

کبک توسط Prody 100

 

مجتمع پرورش کبک بصیر – اصفهان ، سمیرم

کارشناس:
– سرکار خانم بصیری نژاد
مدیر واحد زنجیره پرورش کبک

حدود ۱ ماه برای گروهی از مولدها که در مرحله تخمگذاری بودند استفاده کردیم . تاثیرات را در مورد جوجه آوری بررسی و مطالعه کردیم .نتیجه آن شد که تخمگذاری ۸ درصد و میزان هچری حدود ۲۴ درصد افزایش یافت . کیفیت جوجه ها بهتر شده و در ۱۰ روز اول میزان مصرف آنتی بیوتیک ۵۰ درصد کاهش یافت . از طرفی مرگ و میر در ۵ روز اول بطرز چشمگیری کاهش یافت.